Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuálně z obce > NOVÝ Mapový server

NOVÝ Mapový serverGramisNa stránkách obce je spuštěna nová mapová aplikace Gramis. Tato novinka je vhodná k prohlížení různých mapových podkladů a do nich zakreslených informací o naší obci. Jako příklad uvádíme několik z nich:

  • zobrazení leteckých snímků
  • zobrazení katastrální mapy vč. vyhledávání parcelních čísel a čísel popisných
  • zobrazení územního plánu (rok vydání 2000)
  • vlastní nastavená témata (názvy částí obce, sběrná místa odpadů, označení komunikací a vodotečí a další)
  • možnost měření délky a ploch
  • vyhledávání v katastru nemovitostí
  • procházení ulicemi – Google Street View
  • zoom +/-
  • tisk mapy
  • obarvení pozemků a objektů podle využití, druhu, vlastnictví apod.

Výhoda této aplikace je mj. možnost doplňovat další informace pro občany, jako např. označené objížďky, uzavírky, dopravní značení, pasporty komunikací a vybavení obce, turisticky zajímavá místa a další, které budou postupně doplňovány.

Uvedené informace budou jistě sloužit pro lepší informovanost občanů a návštěvníků těchto stránek.