Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Turistika

Turistika

Turistický altánek_malý

Obcí Bolehošť prochází hned několik cyklistických stezek, po nichž se dostanete do okolních měst (Třebechovic p. O., Týniště n. O., Opočno) nebo dále na Hradecko a Orlické hory. Bolehošť je také součástí turistické oblasti VRCHA. Během návštěvy naší obce si můžete odpočinout v malém parčíku uprostřed obce, kde je k dispozici turistický altán s mapou. Poblíž se nachází Zvonička která byla vystavěna k výročí 610. let od 1. zmínky o obci. Při procházce si můžete povšimnout i několika zajímavých míst, jako např. Pomník obětem světové války, křesťanský kříž v Bolehošti a Bol. Lhotě nebo bývalá evangelická škola. Příjemné posezení můžeme nalézt také v Obecním hostinci s letní zahrádkou.

Bolehošť leží ve středu měst, se vzdáleností do 20 km, s krásnými kulturními památkami. Jedná se o zámky v Opočně, Nové Městě nad Metují, Rychnově nad Kněžnou, Častolovicích a Doudlebách. Další turistickou zajímavostí je Proboštův betlém v Třebechovicích pod Orebem a křesťanské údolí Dřízna s křížovou cestou a kaplí nedaleko obce Přepychy.

Naše obec je protkána několika cyklotrasami, po nichž se dostanete např. do Třebechovic p. O., Hradce Králové, Týniště n. O., Opočna, Jaroměře, případně do Orlických hor. Bolehošť je také součástí turistické oblasti VRCHA.