Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Úvod - původní

Vítáme Vás v obci Bolehošť

Během dnešního dne bude docházet k úpravám webu. Některé informace mohou být dočasně nedostupné. Děkujeme za pochopení.

 __________________________________________________________________________

Naše obec má tři části: Bolehošť, Bolehošťskou Lhotu a Lipiny, které leží v nížinné části okresu Rychnov nad Kněžnou na úpatí Orlických hor. Obklopena je ze tří stran lesy a na východ od obce se rovinatý povrch mění v pahorkatinu vrcholící v Orlických horách.

Typickou plodinou pro místní zemědělství je hlávkové zelí, pěstované na polích s černozemí a jeho zpracování na kysané zelí. V dřívějších dobách byla obec obklopena močály a mokřinami, dokladem toho byla i řada rybníků v obci. Poblíž obce se také nachází přírodní rezervace Chropotínský háj.

Název obce vstoupil do paměti mnoha návštěvníkům každoročních závodů koňských spřežení, které se zde konají více jak 15 let, pravidelně v září.

Naše obec nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům nejen udržované a čisté prostředí, ale také kulturní a sportovní vyžití. Obec je protkána několika cyklistickými stezkami, po nichž se dostanete např. do Třebechovic p. O., Hradce Králové, Týniště n. O., Opočna, Jaroměře, případně do Orlických hor. Bolehošť je také součástí mikroregionu POORLICKO a VRCHA.

Během návštěvy naší obce můžete využít např. letní zahrádky Obecního hostince nebo si můžete odpočinout v malém parčíku uprostřed obce, kde najdete i turistický altánek s mapami a kamennou Zvoničkou.

zvonička Bolehošť

 

Něco více o nás

Menu

Rychlé kontakty:

Telefon: 494 627 134

Email: ou@bolehost.cz

Bank. účet: 1240133309 / 0800

19. 9. Zita

Zítra: Oleg

Hlášení banner

banner - stavební parcely

Plakát Gulášové slavnosti 2019

banner

 

Návštěvnost stránek

223368