Úvod > Obec > Aktuálně z obce > Jak správně topit a ušetřit - informace nejenom k zákazu topení ve starých kotlích

Datum konání:
1.9.2024

Od 1. září 2024 bude zakázáno topit v kotlích horších než 3. třídy. Co to ale znamená? Jak se dozvím, jakou má můj kotel třídu? A jak správně v kotlích na pevná paliva topit? A proč? To jsou otázky, na které vám odpoví tato brožura z dílny Ministerstva životního prostředí. Po přečtení budete nejenom vědět, jak ušetřit finance správným vytápěním, ale také jak chránit své zdraví a zdraví vašeho nejbližšího okolí a čeho se vyvarovat, abyste se vyhnuli případným pokutám ze strany úřadů za nedodržení zákonných požadavků. Povinnosti související s vytápěním v kotlích na pevná paliva jsou zakotveny v zákoně o ochraně ovzduší (zákon č. 201/2012 Sb.). Brožura se tyto zákonné povinnosti pokusí nejenom shrnout, ale také vysvětlit srozumitelnějším jazykem a upozornit na nejdůležitější povinnosti domácností, které jsou vytápěny kotlem na pevná paliva napojeným na ústřední topení.

Brožura MŽP ke stažení

Jak správně topit.png