Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Místní spolky > SK Sokol Lipiny > Úvod

Tělovýchovná jednota Sokol Lipiny

SK Lipiny_areal

 
 
 
 

Činným spolkem v obci Bolehošť je SK SOKOL Lipiny. Byl založen již v roce 1919 a jeho tradicí bylo mimo sportovní činnost i sázení „lip svobody“. V roce 1981 si na vlastním pozemku členové postavili dřevěnou boudu a přístřešek k sousedskému posezení, čepování piva a grilování.

V roce 2001 započali se stavbou nové klubovny, vybudováním 2 hřišť na plážový volejbal a sportovním zázemím pro sportovní vyžití a zejména pro každoroční konání oblastního nebo republikového mistrovství v koňských spřeženích.

Sportovní areál s příjemným posezením „pod Lípou“ či v prostorách klubovny se nachází na krásném území u cyklostezek vedoucích přes Bědovice do Třebechovic pod Orebem či přes les na druhou stranu – Týniště nad Orlicí.

V současné době má SK Sokol Lipiny 40 členů, nejen z Lipin, ale i z Bolehoště. Každoročně zahajuje svou sezonu „pálením čarodějnic" s vyhlášením nejkrásnější MISS čarodějky a soutěžemi jako hod koštětem apod. a super ohromným podpálením ohně na jehož vršku sedí „slámová čarodějnice".

Pro dospělé účastníky je připraveno bohaté pohoštění a zábava s hudbou až do pozdních hodin.

SK Sokol Lipiny má vlastní oddíl kuželkářů /neregistr./ kteří postoupili do 2. ligy. Ženy seniorky mají své relaxačně-kondiční cvičení, zaměřené na metodu Pillates.

Volejbalisté pravidelně 2x ročně pořádají turnaje v plážovém volejbalu o putovní pohár a řadu zajímavých cen.

V prostředí sportovního aeálu se uskutečňují i srazy motorkářů.

Bylo zde uskutečněno i první oddání snoubenců včetně svatební hostiny.

Konají se zde i oslavy MDŽ s krátkým legračním programem. 

Nejvýznamnější akcí, přesahující rámec regionu je každoročnípořádání jezdeckých závodů v jízdě spřežení, které Sokol Lipiny pořádá s Jezdeckým klubem Bohuslavice nad Met

 

V prostředí SK Sokola je možné příjemně strávit posezení i s dětmi, kde je pro ně k dispozici dětský koutek. Klubovna je otevřena veřejnosti denně od 18 hodin – dle dohody i dříve. Prostory Klubovny si je možno pronajmout na vlastní akce jako oslavy, srazy a podobně. Dle dohodnutých podmínek SK Sokol Lipiny zabezpečí i veškeré pohoštění vč. slavnostního stolového uspořádání.

 

Kontakt:   Lankaš Jaroslav tel.: 737 881 598