Úvod > Obec > Aktuálně z obce > Nový informační kanál pro občany Bolehoště

Nový informační kanál pro občany Bolehoště

Již celý měsíc má za sebou provoz nové informační služby v Bolehošti. Zdejší občané i chalupáři mohou od 1. srpna 2018 využívat novou aplikaci Hlášení rozhlasu, díky které získají rychlé a aktuální informace o událostech ve své obci.

Pro místní se však nejedná zcela o novinku. Již dříve se mohli přihlásit do SMS hlášení a nechat si zasílat aktuality z webových stránek obce. Tato služba k 31.7.2018 skončila a nová služba nabízí občanům podstatně více možností. Informační kanál „Hlášení rozhlasu“ obsahuje zprávy z úřadu, krizová hlášení, kulturní servis a další sdělení, která mohou občané dostávat i podle místa své adresy. Např. pokud bude odstávky vody nebo elektřiny pro konkrétní ulici nebo část obce, mohou tuto zprávu získat pouze vybraní uživatelé této aplikace. Systém umožňuje zvolit zaslání zpráv podle adresy domu, nebo zda se jedná o zprávy určené pro seniory či chalupáře.

Občané si také mohou vybírat z více zdrojů, kam si zprávy nechají zasílat. Kromě SMS zpráv to jsou emaily, Facebook a nebo si mohou bezplatně stáhnout aplikaci do chytrých telefonů z Google Play. Samozřejmě, všechny tyto zprávy také najdou na webových stránkách obce v plném znění, kam se mj. mohou podívat po otevření odkazu ve svých zprávách. Okruhy uživatelů i obsah zpráv obec plánuje dále rozšiřovat.

Občané se mohou přihlásit sami prostřednictvím webových stránek obce nebo SMS zpráv. Případně mohou vyplnit a doručit papírovou žádost a zaměstnanci obce je následně zaregistrují.

Aplikaci Hlášení rozhlasu si můžete stahovat zde ilustrační obrázek Google Play

Hlaseni-web-banner-II-Bolehost.png