Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuálně z obce > Povinnost zveřejnit číslo popisné na svých domech

Povinnost zveřejnit číslo popisné na svých domechŽádáme občany, aby si zkontrolovali, zda mají řádně označený svůj dům číslem popisným nebo evidenčním. Případně, aby tak co nejdříve učinili a dům označili viditelnou tabulkou s číslem. Zároveň toto číslo uveďte u své poštovní schránky.

V případě, že číslo není zcela zřejmé nebo doručovací adresa není jednoznačná, nemusí být poštovní zásilky řádně doručeny.

Zákon o obcích (§ 31) stanoví: Budovy musí být označeny popisnými čísly. Samostatnými popisnými čísly se neoznačují vedlejší budovy resp. příslušenství budovy, které jsou součástí jednoho celku (např. výrobní haly, garáže při domech, drobné stavby apod.).

Stavby určené k (individuální) rekreaci se označují evidenčními čísly. Mimo citaci znění zákona bývá uváděno, že evidenčními čísly jsou označovány budovy sloužící k prozatímnímu nebo občasnému bydlení.

V obcích tvoří adresní místo určující budovu: číslo popisné nebo evidenční a název části obce.

Toto se promítá též do katastrálního zákona. V listinách, které jsou podkladem pro zápis do katastru, musejí být označeny budovy s číslem popisným či evidenčním též příslušností budovy k části obce, pokud je název části obce odlišný od názvu katastrálního území. Je znám případ, kde opomenutí uvedení části obce u čísla popisného vedlo k zpochybnění kupní smlouvy a několik roků soudního sporu.

U nově vzniklých staveb platí následující pravidla při přidělování čísel popisných.


Rychlé kontakty:

Telefon: 494 627 134

Email: ou@bolehost.cz

Bank. účet: 1240133309 / 0800

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie

Odstávky ČEZ

0138_0046_MVCR_Datovka_banner_na-weby-uradu_300x600.jpg

Hlášení banner

banner

Návštěvnost stránek

305334