Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuálně z obce > Revize katastru v Bolehošti

Revize katastru v BolehoštiV naší obci probíhá od minulého roku revize katastru. Někteří z majitelů nemovitostí obdrželi dopis od Katastrálního pracoviště v Rychnově n. K. s výzvou k zápisu dosud nezapsaných nemovitostí jako jsou garáže, kůlny, verandy apod. Většina těchto nemovitostí byla povolena před rokem 1989 tehdejším Místním národním výborem Bolehošť. Nemovitosti však nejsou zapsány v katastru. K zápisu je nejprve nutné nechat zpracovat geometrický plán zaměření stavby. Dále je třeba dohledat dokumentaci k povolení stavby v našem archivu a poté s dokumenty navštívit stavební úřad v Týništi nad Orlicí. Posledním krokem je samotný zápis stavby do katastru nemovitostí. Někteří z vás se na nás již obrátili a dokumentaci k nemovitostem jsme až na výjimky v obecním archivu dohledali. V případě potřeby se zastavte na obecním úřadě a dokumentaci k nezapsaným stavbám se pokusíme najít.