Úvod > Obec > Aktuálně z obce > Výroba a distrubuce roušek pro občany starší 65 let a další doporučení

Výroba a distrubuce roušek pro občany starší 65 let a další doporučení

Datum konání:
18.3.2020

Oznamujeme občanům, že po domluvě budeme ZDARMA distribuovat podomácku vyrobené roušky občanům starším 65 let. Roušky aktuálně nemáme pro všechny, ale každý den budou vyrobeny další. Občané starší 65 let mají nárok na jednu roušku, kterou bude možné opakovaně sterilizovat.

Zároveň hledáme další dobrovolníky, kteří jsou schopni roušky doma ušít. Případně kontaktujte obecní úřad.

Aktuálně máme 4 dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci starším občanům s nákupem potravin, či léků. V případě potřeby kontaktujte obecní úřad.

Níže uvádíme další důležité informace s ohledem na prevenci šíření koronaviru v naší obci:

Vážení spoluobčané, dovolte, abychom vám v souvislosti s šířením koronaviru zdůraznili několik preventivních opatření. V první řadě žádáme o nošení roušek či jiných alternativ pro zakrytí úst a nosu při styku s ostatními lidmi. V prvních týdnech nemocní nevykazují žádné symptomy a mohou tak nakazit ostatní občany. Buďme k sobě proto ohleduplní a zakryjte si ústa a nos všichni. Dále doporučujeme omezit kontakt s lidmi, zejména pak s rizikovými skupinami. Tedy s osobami staršími a s oslabenou imunitou. Pokud patříte do rizikové skupiny, obraťte se v případě potřeby nákupu a dalších věcí na své blízké nebo na obecní úřad, ale omezte vycházení na minimum. I zde prosíme o spolupráci občany, kteří by ostatním z rizikových skupin pomohli s pořízením nákupu atd. Nákup by poté měl být odložen přede dveřmi, aby nedošlo ke kontaktu s rizikovou skupinou. Doporučujeme při návštěvě obchodu kromě zakrytí úst používat též jednorázové rukavice. V neposlední řadě informujte své blízké o závažnosti situace a zdrůrazněte dodržování těchto základních pravidel. Čím lépe budeme dodržovat tato opatření teď, tím méně nepříjemnosti nás čeká.

Děkujeme všem za spolupráci